آموزش تنظیمات پروفایل در اینستاگرام

پروفایل چیست

امروزه شبکه‌های مجازی مهمترین عامل ارتباطی بشر محسوب می‌شود. تا چند دهه قبل تنها راه ارتباطی تلفن، فکس و نامه بود. و کسی تصور هم نمی‌کرد ارتباط بین افراد بدین صورت پیشرفت کند. با گسترش شبکه‌های اجتماعی و ارتباط بین افراد در فضای مجازی با شکل نوینی از ارتباط روبرو هستیم که شخصیت و حرفه شما را به شکل جدیدی در قالب فرمتی به نام پروفایل معرفی می‌کند. با نایس فالوور همراه باشید.

پروفایل در لغت به معنی نمایه است. و بطور کلی به اطلاعات شخصی که برای عموم در قالب فرمت خاصی در یک شبکه اجتماعی نمایش داده می‌شود پروفایل گفته می‌شود.

اینستاگرام به عنوان محبوب‌ترین شبکه اجتماعی و همچنین شبکه با هدف یافتن دوستان و آشنایان تولید شد. به همین منظور پروفایل شخصی در آن اهمیت دو چندان دارد. پس ساخت حرفه‌ای پروفایل و آشنایی با تنظیمات آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. نایس فالوور به طور کامل به آموزش تنظیمات پروفایل می‌پردازد.

صفحه پروفایل شما مکانی برای مدیریت حساب کاربری هست. در این صفحه اطلاعات کاملی از تعداد فالوورها و همچنین تعداد پست‌های شما وجود دارد. در سمت راست بالای صفحه سه خط وجود دارد که با لمس آن تنظیمات اینستاگرام برای شما باز می‌شود. در سمت چپ بالا علامت مثبت وجود دارد که با لمس آن پنلی برای شما باز می‌شود و در از آن شما قادر به گذاشتن پست، استوری، هایلایت استوری، IGTV و Guide هستید.

تنظیمات پروفایل

تنظیمات پروفایل

نحوه قرار دادن عکس در پروفایل

در صفحه اصلی اینستاگرام سمت چپ بالا یک دایره ملاحظه می‌کنید که با لمس و نگه داشتن آن پنلی برای شما باز می‌شود. با عنوان Add Profile Photo و چندین گزینه دارد.

 • Import from Facebook: این گزینه به شما اجازه می‌دهد به حساب شخصی فیسبوک خود رفته و یک عکس برای پروفایل خود انتخاب کنید.
 • Take Photo: با انتخاب این گزینه دوربین گوشی روشن شده و از خود عکس برای پروفایل می‌گیرید.
 • Choose from Library: این گزینه شما را به گالری گوشی هدایت کرده و شما یک عکس برای پروفایل خود انتخاب می‌کنید.

نمایش فالوورها و پست‌ها در اینستاگرام

در کنار عکس تنظیمات پروفایل سه گزینه وجود دارد. آنها را در زیر بطور مختصر توضیح می‌دهیم.

 • Posts: تعداد پست‌های شما را نمایش می‌‎دهد. این پست‌ها از هر نوع عکس یا ویدیو باشند یک پست محسوب می‌شوند. در ابتدا ساخت عدد پست صفر است ولی در ادامه با قرار دادن پست‌ها بر این عدد افزوده می‌شود.
 • Followers: تعداد افرادی که شما را فالو کرده‌اند یا همان دنبال کنندگان شما را نشان می‌دهد. در صورتی که لیست آنها را می‌خواهید کافیست روی آن را لمس کنید. در کنار اسامی گزینه با عنوان Remove وجود دارد که با انتخاب آن شما قادر به حذف آن شخص از لیست فالوورهای خود هستید.
 • Following: این گزینه تعداد افرادی که شما آنها را فالو کرده‌اید یا همان کسانی که دنبال می‌کنید را برای شما نمایش می‌دهد. با لمس این گزینه اسامی این افراد برای شما نمایش داده می‌شود. در صورت تمایل به آنفالو کردن کافیست بر روی گزینه Following در کنار اسم افراد کلیک کنید.
تنظیمات اکانت در اینستاگرام

تنظیمات اکانت در اینستاگرام

ویرایش پروفایل در اینستاگرام (Edit Profile)

با لمس گزینه ویرایش پروفایل صفحه جدید برای شما باز می‌شود. که دارای گزینه‌های متعددی برای معرفی پیج شماست در زیر به آن می‌پردازیم.

 • Change Profile Photo: این گزینه عکس پروفایل شما را تغییر می‌دهد. در صورت تمایل به تغییر عکس پروفایل خود از این طریق عکس خود را عوض کنید.
 • Name: نام و نام خانوادگی خود را در این قسمت وارد کنید.
 • Username: نام کاربری که برای پیج خود انتخاب کرده‌اید در این گزینه قابل رویت است چنانچه علاقه به تغییر آن نیز دارید از این گزینه قابل تغییر است. باید دقت کنید نام کاربری تکراری نباید تکراری باشد.
 • Website: چنانچه داری وب سایت اختصاصی هستید یا علاقه به معرفی سایت خاصی در پروفایل خود دارید از این گزینه استفاده کنید.
 • Bio: بیوگرافی شخصی خود را در این گزینه بنویسید. اگر علاقه به ورزش، شغل و یا هر حرفه دیگر دارید در اینجا ذکر کنید.
 • Switch to Professional Account: در صورتی که از اینستاگرام خود به عنوان یک اکانت تجاری یا فروشگاهی استفاده می‌کنید. بهتر است اکانت خود را به یک اکانت حرفه‌ای تغییر دهید.
 • Personal Information Setting: این بخش مربوط به اطلاعات شخصی است که چهار گزینه دارد، Email ایمیلی که در ابتدای ثبت نام وارد کرده‌اید را برای شما نمایش می‌دهد حتی قادر به تغییر ایمیل خود هستید. Phone شماره موبایل خود را در این قسمت وارد کنید. Gender جنسیت خود را در این قسمت مشخص می‌کنید. Birthday تاریخ تولد خود را در این قسمت وارد می‌کنید.
آموزش تنظیمات پروفایل

آموزش تنظیمات پروفایل

 

 

مشاهده پست‌ها در اینستاگرام

در زیر قسمت پروفایل بخش وجود دارد که هایلایت‌های و پست‌ها شما را نمایش می‌دهد. این بخش به سه قسمت تقسیم می‌شود. بخش اول به صورت دایره‌های در بالای پست‌ها است. اگر شما استوری های خود را هایلایت کرده باشید در این قسمت قابل مشاهده و ویرایش است.

در زیر سه بخش دارد که بخش اول پست‌های شما اعم از عکس و ویدیوهای که آپلود کرده‌اید نمایش داده می‌شود. در بخش دوم IGTV اگر منتشر کرده باشید نمایش داده می‌شود. و در بخش سوم آیدی افرادی برای شما به نمایش گذاشته می‌شود که شما را در پست‌های خود تگ کرده‌اند.

همین الان فالوور واقعی بخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست