آموزش استوری گذاشتن در اپلیکیشن اینستاگرام

استوری قابلیت جدیدی است که اپلیکیشن اینستاگرام بسیار هوشمندانه به این اپلیکیشن محبوب اضافه کرد. و همانطور که می‌دانید این قابلیت بشدت به محبوبیت اینستاگرام افزود. طبق آخرین آنالیزهای انجام شده استوری 80 درصد بیشتر نسبت به یک پست دیده می‌شود. فقط همین عامل دلیلی بر این است که کاربران باید به صورت اصولی استفاده از استوری را فرا گیرند. در این مقاله ما در نظر داریم آموزش استوری را به طور کامل برای شما قرار دهیم. با نایس فالوور همراه باشید.

استوری چیست؟

ویژگی اصلی استوری ثبت وقایع و رویدادهای شخصی و روزمرگی کاربران است که آن را برای فالوورهای خود به اشتراک می‌گذارند. در حقیقت استوری را داستان‌ کوتاهی معرفی کرد که روزانه برای شما اتفاق افتاده و با ثبت این وقایع آن را برای دوستان و آشنایان به اشتراک می‌گذارید.

یکی از نکات بسیار مهم درباره استوری این است که عمر آن فقط بیست و چهار ساعت هست و بعد از آن به صورت خودکار حذف می‌شود. خوب راه حلی که وجود دارد کاربر استوری را به صورت هایلایت در مجموعه‌های مجزا ذخیره سازی کند. یا استوری‌ها را در گالری گوشی خود ذخیره کند.

استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام

تماشای استوری در اینستاگرام

اپلیکیشن را باز کنید و در صفحه feed همان صفحه‌ای که پست‌های جدید فالوورهای شما نمایش داده می‌شود. در بالای صفحه اکانت‌ها فالوورهای شما قابل نمایش است که بر روی هر کدوم کلیک کنید استوری‌های بیست و چهار ساعت قبل برای شما نمایش داده می‌شود. اگر در کنار اکانت فالوورهای شما یک دایره رنگی نمایان شد نشان دهنده این است که فالوور شما یک استوری جدید به اشتراک گذاشته است. برای تماشای بیشتر یا پیدا کردن استوری خاصی نوار استوری را به سمت راست بکشید تا استوری فرد مورد نظر خود را پیدا کنید.

در بالای صفحه Feed فقط استوری فالوورهای خود را می‌بینید اگر در نظر دارید استوری اشخاص دیگر که جزء فالوورهای شما نیست را تماشا کنید باید به صفحه Explore رفته در این صفحه استوری و پست‌های افرادی که از نظر سلیقه نزدیک به شما یا فالوورهای شما هست قابل مشاهده کردن است.

آموزش استوری گذاشتن در اینستاگرام

استوری گذاشتن یکی از ساده‌ترین کارهاست که به سادگی قابل انجام است. برای این منظور کافیست در صفحهFeed  بر روی آیکون اسم خود در نوار استوری کلیک کنید یا بر روی آیکون دوربین عکاسی در بالا صفحه سمت چپ کلیک کنید. وارد صفحه جدیدی می‌شوید که در این صفحه به راحتی قادر به استوری گذاشتن هستید.

برای استوری گذاشتن کافیست با دوربین گوشی از خود عکس یا فیلم تهیه کنید یا با انتخاب عکس یا فیلم از گالری گوشی استوری بگذارید. بعد از انتخاب عکس یا فیلم مورد نظر خود بهتر است فیلتری برای زیبای بیشتر استوری انتخاب کنید و بر روی عکس خود قرار دهید در اینستاگرام فیلترهای بسیار جذاب و دیدنی برای کاربران فراهم شده است که استفاده از آنها بسیار ساده است. از دیگر امکانات می‌توان به متن در استوری اشاره کرد شما می‌توانید برای استوری یک متن زیبا با فونت دلخواه بنویسید.

بعد از انجام این مراحل بر روی کلمه Your Story کلیک کنید تا استوری شما انتشار یابد. حتما به این نکته توجه کنید استوری شما بیست و چهار ساعت بیشتر قابل نمایش نیست. برای نمایش بیشتر آن را هایلایت کنید. در ادامه نحوه هایلایت کردن یک استوری را توضیح می‌دهیم تا پایان مقاله آموزش استوری همراه نایس فالوور باشید.

آموزش استوری اینستاگرام

آموزش استوری اینستاگرام

نحوه هایلایت کردن پست در بیو اینستاگرام

بر روی آیکن آدمک کلیک کنید در این صفحه زیر قسمت Edit Profile بر روی New کلیک کنید. با انتخاب گزینه جدید وارد صفحه آرشیو می‌شوید که با انتخاب هر کدام از استوری‌ها آنها را در قالب یک مجموعه هایلایت قرار دهید. بعد از اتمام این کار یک کاور برای مجموعه انتخاب کنید. برای ویرایش یا حذف کافیست روی یک مجموعه چند ثانیه نگه دارید تا صفحه جدید باز شود حالا شما قادر به ویرایش و حذف یک استوری یا مجموعه هایلایت هستید.

آرشیو استوری در اینستاگرام

در نسخه‌های جدید اینستاگرام این گزینه افزوده شده است. و به صورت خودکار تمام استوری‌های شما در آرشیو ذخیره می‌شود. آرشیو در قسمت تنظیمات قابل مشاهده است. در صورتی که می‌خواهید این گزینه را غیر فعال کنید کافیست برای این منظور به قسمت تنظیمات مراجعه کنید و در قسمت آرشیو گزینه Save to Archive را خاموش کنید. با این عمل استوری‌های شما در اینستاگرام ذخیره نخواهد شد.

همین الان فالوور واقعی بخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست